Jak wybielić zęby?

Jednym z zabiegów stomatologicznych, który cieszy się bardzo dużą popularnością jest wybielanie zębów. Chodzi o to, by poprawić wygląd zębów bez ich zbędnego uszkadzania. Rzecz jasna mając zdrowe, białe zęby można cieszyć się pięknym uśmiechem, zatem trudno się dziwić, że tak wiele osób korzysta z tej możliwości. W jaki sposób można bezpiecznie oraz skutecznie wybielić zęby?

Czy warto samodzielnie wybielać zęby?

Każdy chce mieć białe zęby, jednakże część osób chce uniknąć wizyty u dentysty, dlatego też decyduje się na wybielenie ich w domowym zaciszu. Niestety w większości przypadków nie jest to dobrym pomysłem, ponieważ może okazać się, że uzyskany efekt będzie daleki od zamierzonego, ponadto można przez długi czas borykać się na przykład z nadwrażliwością zębów. Najchętniej wybieranymi produktami do wybielania są pasty do zębów – te z pewnością nie zaszkodzą, jednakże używając ich nie można spodziewać się uzyskania spektakularnego efektu. Inaczej sprawa wygląda w przypadku użycia pasków wybielających. Wybielają one zęby, jednakże odcień przestrzeni międzyzębowych nie zmienia się, przez co efekt nie tylko wygląda nienaturalnie, ale niekiedy jest wręcz komiczny. Właśnie dlatego lepszym pomysłem jest skorzystanie z zabiegu stomatologicznego w rekomendowanym gabinecie stomatologicznym w Bytomiu.

Zabiegi wykonywane przez dentystów

Decydując się na wizytę u dentysty warto zapytać o to, którą z oferowanych metod poleca on najbardziej w konkretnym przypadku. Nie da się ukryć, że dwie metody cieszą się największym uznaniem wśród pacjentów. Mowa między innymi o wybielaniu zębów przy pomocy specjalnych nakładek. Osoby chcące zdecydować się na tę opcję muszą przygotować się na konieczność dwukrotnego odwiedzenia dentysty – w czasie pierwszego spotkania stomatolog robi odcisk zębów, po to by na kolejnej wizycie móc wręczyć pacjentowi nakładki, które są pełne płynu o właściwościach wybielających. Pacjent przez kolejnych 14 dni nosi rzeczone nakładki (najczęściej w nocy), a po wskazanym czasie może cieszyć się efektem zabiegu.

Decydując się na laserowe wybielanie zębów można się cieszyć spektakularnym efektem tuż po wizycie u dentysty, ponieważ w tym przypadku efekt osiąga się w czasie pierwszej wizyty. Przed rozpoczęciem wybielania stomatolog nakłada na zęby pacjenta przeznaczony do tego żel, który następnie jest naświetlany przez laser. Uzyskany efekt robi wrażenie, ponieważ w przypadku tej metody można sprawić, by zęby stały się bielsze nawet o kilka odcieni. Chcąc skorzystać z usług dobrego dentysty w Bytomiu warto użyć frazy dentysta Bytom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>