Skuteczne sposoby na wybielanie zębów

Zdrowy i lśniący uśmiech świadczy nie tylko o stanie naszego zdrowia, ale również dodaje pewności siebie oraz ułatwia kontakty, zarówno te zawodowe jak i osobiste. Jednak nie każdy może poszczycić się śnieżnobiałym uśmiechem. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie co ma bezpośredni wpływ na zmianę koloru płytki nazębnej, jak można temu zapobiegać oraz gdy już jest za późno na profilaktykę, to w jaki sposób skutecznie można wybielić zęby. Co wpływa na zmianę koloru uzębienia? Jednym z czynników, które powodują ciemnienie płytki nazębnej jest niewłaściwa dieta. Spory udział w zmianie zabarwienia mają przede wszystkim papierosy, kawa oraz mocna herbata. Produkty te powodują nie tylko zbieranie się brzydkiego nalotu na płytce nazębnej, ale również mogą powodować powstawanie kamienia nazębnego, który w przypadku, gdy jest nieleczony może doprowadzić do rozwoju próchnicy. Za ciemniejszy kolor zębów mogą odpowiadać również jagody czy spożywanie czerwonego wina. Również niektóre leki, zwłaszcza te o dużej zawartości żelaza mogą wpływać na zmianę koloru uzębienia. W jaki sposób chronić się przed przebarwieniami? W zasadzie sposób na utrzymanie ładnego koloru uzębienia jest tylko jeden – właściwa higiena jamy ustnej. Jak przekonują specjaliści, nie wystarczy poranne i wieczorne szczotkowanie zębów, to zdecydowanie za mało. Zęby powinny być myte po każdym posiłku, a jeżeli ze względów technicznych jest to niemożliwe, to zaleca się chociaż użycie nici dentystycznej, która pomoże usunąć resztki jedzenia z przestrzeni między zębami.

Istnieje przynajmniej kilka sposobów na wybielenie zębów. Część z nich możesz zastosować w domu, jak na przykład używanie do mycia zębów pasty wybielającej. Należy jednak właściwie dobierać produkty, tak aby nie uszkodzić delikatnej płytki nazębnej. O wiele bezpieczniejsze jest wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Zmianę koloru uzębienia warto rozpocząć od usunięcia kamienia nazębnego. W dalszej kolejności można pokusić się o zastosowanie nakładki wybielającej. Jeżeli te zabiegi nie przyniosą spodziewanego rezultatu, warto wówczas zastanowić się nad wybielaniem zębów przy użyciu specjalnej lampy. Aby wybielanie zębów było skuteczne, a co najważniejsze przeprowadzone w sposób bezpieczny, który nie narazi na uszkodzenie delikatną płytkę szkliwa, cały proces powinien nadzorować doświadczony lekarz stomatolog (Rzeszów). W każdym mieście bez trudu można znaleźć odpowiedni gabinet dentystyczny. Jeżeli chcesz znaleźć specjalistę w swojej okolicy, to wystarczy, że w przeglądarkę internetową wpiszesz zapytanie “dentysta Rzeszów” lub “stomatolog Rzeszów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>